IN4.pl - mobilna

Kingston IronKey D500S

2023-09-12 15:05, Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD) | źródło: Info Prasowe - Kingston

Obrazek Kingston IronKey D500S

Kingston Digital Europe wprowadził dziś na rynek najlepszą w swojej klasie, szyfrowaną sprzętowo pamięć flash USB Kingston IronKey D500S, zapewniającą wojskowy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych. D500S posiada certyfikat FIPS 140-3 Level 3 (certyfikacja w toku) z nowymi ulepszeniami NIST wymagającymi bezpiecznych aktualizacji mikroprocesora w celu zwiększenia ochrony przed atakami do zastosowań rządowych i wojskowych. Pamięć przeprowadza autotest podczas uruchamiania i jest wyposażona w zabezpieczenie termiczne i napięciowe, które automatycznie wyłączają urządzenie po osiągnięciu określonego progu. Wytrzymała cynkowa obudowa D500S jest wodoodporna, pyłoszczelna, odporna na wstrząsy i wibracje zgodnie z normami wojskowymi. Jest także odporna na zgniatanie i wypełniona żywicą epoksydową, by uniemożliwić usunięcie wewnętrznych komponentów bez ich uszkodzenia.Opcja Multi-Password z trybem Complex lub Passphrase pozwala użytkownikom na przejęcie kontroli nad ich danymi, ułatwiając zapamiętanie hasła w celu odblokowania rygorystycznych zabezpieczeń. Aby przywrócić dostęp w przypadku zapomnienia hasła użytkownika, administrator może go zresetować i włączyć jednorazowe hasło odzyskiwania. Zarówno administrator, jak i użytkownik mogą ustawić sesyjny tryb tylko do odczytu, aby chronić pamięć przed złośliwym oprogramowaniem w niezaufanych systemach. Administrator może również ustawić globalny tryb tylko do odczytu do momentu zresetowania pamięci. Aby dane nie dostały się w niepowołane ręce, administrator może także wprowadzić hasło Crypto-Erase, które usunie zawartość i zresetuje pamięć, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi w sytuacjach zagrożenia.

D500S ma doskonałe funkcje, które można znaleźć w linii Kingston IronKey. Są to 256-bitowe szyfrowanie XTS-AES, ochrona przed atakami BadUSB i Brute Force z cyfrowo podpisanym oprogramowaniem sprzętowym, czy klawiatura wirtualna do ochrony przed keyloggerami i screenloggerami. D500S oferuje również pierwszą w branży opcję podwójnej partycji. Administrator może utworzyć dwie bezpieczne partycje o niestandardowym rozmiarze dla administratora i użytkownika, co pozwala na uzyskanie ukrytego magazynu plików. W razie potrzeby może być używany do dostarczania plików do partycji użytkownika. W przypadku korzystania z niezaufanych systemów lub udostępniania dysku, takie ukryte magazyny plików zapewniają bezpieczeństwo danych i są niewidoczne.

Pamięć D500S oferuje wiele opcji personalizacji, jest zgodna z TAA/CMMC i montowana w USA. Jest dostępna w wersji dwukanałowej o pojemności do 512 GB i objęta 5-letnią gwarancją z bezpłatnym wsparciem technicznym. Dostępny jest również model D500SM z funkcjami zarządzania dla przedsiębiorstw, a także opcjonalnie zarządzany dysk niestandardowy.
Kingston IronKey D500S

Kingston IronKey D500S

Kingston IronKey D500S

Copyright © 2000 - 2024 IN4.pl