IN4.pl - mobilna

Genesis - podkładki serii CARBON i POLON

2023-05-06 17:26, Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)

Strona 2 - Genesis CARBON 700 XL

Kolejnym produktem pod naszą mysz jest model Genesis CARBON 700 XL. Seria ta powstała dla użytkowników wymagających od swoich padów dużej wytrzymałości. Spory nacisk na mysz, szybkie ruchy przy namierzaniu przeciwnika... To nic strasznego dla tej czarnej jak węgiel powierzchni, bo powstała ona ze splotów tkaniny o nawie Cordura. Jako motocykliście, nazwa ta nie jest obca, bo z tego rodzaju materiałów wytwarza się jedne z droższych modeli ubrań dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Wysoka odporność na warunki atmosferyczne i ścieralność przy upadku, czynią z nich podstawę bezpieczeństwa w tym przyjemnym, ale i dość niebezpiecznym hobby. W przypadku podkładki, może wiele zagrożeń nam nie grozi, ale duża wytrzymałość, pozwoli cieszyć się jej długim okresem eksploatacji.

Również w tym przypadku, podkładka otrzymała impregnat w technologii SPEED, która nadaje jej niskie opory przy ruchy gryzoniem, jak i sprawia, że jest ona w pełni odporna na wodę i zapobiega wchłanianiu cieczy, co sprawia, że podkładka pozostanie w nienaruszonym stanie nawet po zalaniu płynem. Jak wygląda powierzchnia robocza, możemy zobaczyć w sklepie bez potrzeby otwierania opakowania, bo przewidziano w nim okienko, a nawet możemy dotknąć struktury materiału.

Oznaczenie XL może sugerować, że również będziemy mieli do czynienia ze sporą podkładką, jednak 700 XL ma 450 milimetrów długości i 400 milimetrów szerokości. Oczywiście jest to spora powierzchnia do intensywnej pracy myszą, ale nie postawimy na niej klawiatury czy laptopa.

Oczywiście spód podkładki podklejony został gumową matą przeciwpoślizgową, zapewniającą jej pełną stabilność na blacie roboczym.


Ruchy myszą na pokładzie CARBON 700 XL są przyjemnie lekkie, ale pozwalają zachować uczucie pełnej kontroli nad gryzoniem. Cordura ma też jeszcze jedną zaletę, zarówno w ciuchach motocyklowych, jak i tutaj... Jest materiałem "oddychającym", więc nawet przy dłuższym graniu, trzymając nadgarstek w mniej więcej jednym miejscu, miałem przyjemne odczucie, że podkładka jest cały czas sucha, mimo że trochę spocone palce zostawiały wilgotne ślady na klawiszach i chwycie myszy.Co do "minusów" tego modelu, to w zasadzie można jej zarzucić tylko jednostajną, niczym nie ożywioną (jeśli nie liczyć logo producenta i naszywki Cordury), czerń powierzchni roboczej. No, ale jak Carbon, to Carbon... Genesis CARBON 700 XL można nabyć w cenie nieprzekraczającej 80 PLN.

Copyright © 2000 - 2023 IN4.pl